Jak zapewnić swojej firmie dobry start? To pytanie, nad którym zastanawia się wielu przedsiębiorców. Dobry pomysł i zbadanie rynku może nie wystarczyć. Żeby firma miała szansę przetrwać, warto się rozwijać i być elastycznym wobec potrzeb klientów.

Zakładanie firmy jest kilkuetapowym procesem, trzeba w nim uwzględnić formalności w Urzędzie Skarbowym oraz w ZUSie. Firmę zakładamy przez profil zaufany korzystając z formularza CEIDG po pomyślnej rejestracji trafia on do Ministerstwa, a stamtąd do Urzędu Skarbowego i ZUSu.

Forma opodatkowania

Jeśli formą opodatkowania, którą wybraliśmy są zasady ogólne i chcemy być czynnymi podatnikami VAT w Urzędzie Skarbowym musimy wypełnić potrzebne dokumenty, jeśli nie wiemy jeszcze, jaki rodzaj opodatkowania będzie optymalny dla naszej firmy, warto zdobyć informacje oraz skorzystać ze wsparcia biura rachunkowego, ponieważ każdy biznes potrzebuje adekwatnej do niego księgowości. Przedsiębiorca ma prawo nie znać szczegółów prawa podatkowego, ale jego nie znajomość może mu zaszkodzić. Profesjonalna księgowa odpowie na pytania i pomoże wybrać właściwą formę opodatkowania.

Twoja ocena: oceń teraz
Aktualna ocena: 0 - 0 głosów